Strona główna
Aktualności
Zarząd oddziału
Reproduktory
Szczenięta
Hodowle
Galeria
Archiwum
ZOOPSYCHOLOG

Członek oddziału ZKwP w Inowrocławiu Tomasz Sucharski uczestniczył niedawno w szkoleniu z mondioringu, czyli sportu dla psów obronnych.Mondioring, to kynologiczna dyscyplina sportowa, której celem jest ocena stopnia zaawansowania psa w jego pracy, jakości jego wyszkolenia, umiejętności przewodnika, a także ukazanie wrodzonych instynktów i zachowań psa, adekwatnych do jego gatunku i poszczególnych ras. Nie jest to sport dla każdego psa i jego przewodnika. Wymaga idealnego zgrania obojga oraz bezwzględnego posłuszeństwa i oddania psiego partnera.

W Polsce ten sport nie jest jeszcze znany. Szkolenie, które odbyło się ostatnio w Bydgoszczy było pierwszym tego typu spotkaniem i okazją do zapoznania się z podstawami dyscypliny, która zdobyła sobie popularność m.in. we Francji. Seminarium prowadził Miguel Barolin, który przyjechał do Bydgoszczy z Paryża.Spotkanie było okazją do zdobycia nowych umiejętności i wymiany doświadczeń w gronie osób, które zajmują się szkoleniem czworonogów. Jesteśmy przekonani, że wiedza wyniesiona z seminarium zaprocentuje podczas pokazów, jakie Tomasz Sucharski prezentuje w czasie inowrocławskich wystaw psów. Podczas zajęć w Bydgoszczy panu Tomaszowi towarzyszył nowy podopieczny owczarek niemiecki Hermes.

Dodajmy, że bydgoskie seminarium zorganizował Rafał Buczkowski, instruktor Związku Kynologicznego w Polsce, były przewodnik psów policyjnych z 17-letnim doświadczeniem w szkoleniu psów tropiących.