Hodowle
Archiwum
ZOOPSYCHOLOG

DogTrekking z udziałem naszych członków

W ostatnią sobotę lipca grupa miłośników aktywnego spędzania czasu na łonie natury wraz z czworonożnym przyjacielem spotkała się w Balczewie, by wziąć udział w kolejnej edycji Pucharu Kujaw w DogTrekkingu. W zawodach wystartowało blisko 50 zawodników z całej Polski wraz ze swoimi pupilami. Na starcie stanęły też Irena Kruza z Furorą rasy Alaskan Malamute oraz Lidia Trawińska z Seiko rasy Akita Amerykańska, członkinie inowrocławskiego oddziału ZKwP.

Inowrocławska edycja DogTrekkingu różniła się znacznie od poprzednich zwodów, ponieważ zawodnicy wyruszyli na trasę w nocy. Nocny bieg leśnymi dróżkami z pewnością dostarczył zawodnikom dodatkowych wrażeń.

Wszyscy ukończyli bieg i szczęśliwie dotarli do mety. Każdy z zawodników rywalizował w jednej z kilku konkurencji różniącej się poziomem trudności jak i długości.

Na trasie LONG o długości ok. 26 km wystartowało jedynie trzech śmiałków. Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Mantas i pies Hudson z Poznania, którzy pokonali trasę w czasie 3 godzin 58 minut.

Pozostali uczestnicy zawodów wybrali trasę MID o długości ok. 18 km. Wśród mężczyzn trasę najszybciej pokonał Przemysław Piechowiak i pies Saba z Lipna (2 godz. 32 min), a w śród kobiet Monika Oparka i pies Lucky z Bydgoszczy (3 godz. 4 min). W rywalizacji rodzinnej triumfował 12-letni Oliwier Paczyński, któremu towarzyszył tata Łukasz.

Biegi zakończyło wspólne ognisko i zasłużony odpoczynek.

Data: 10.08.2010 r.