Strona główna
Aktualności
Zarząd oddziału
Reproduktory
Szczenięta
Hodowle
Galeria
Archiwum
ZOOPSYCHOLOG

Światowy sukces naszych hodowców


Znaczący sukces odnieśli hodowcy zrzeszeni w inowrocławskim oddziale Związku Kynologicznego w Polsce podczas Światowej Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu.

Wystawa tej rangi odbyła się w Polsce po raz pierwszy. Na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich przez cztery dni od 9 do 12 listopada sędziowie ocenili blisko 21 tys. psów, które przyjechały z kilkudziesięciu krajów świata.

W gronie zwycięzców znaleźli się hodowcy z miejscowego związku – Jolanta Walczak i Paweł Sońta, których czworonogi okazały się bezkonkurencyjne w swojej klasie. Suczka pani Jolanty MARIKA Pomarszczony czar rasy Mops zdobyła zaszczytny tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Świata. Laur najlepszego juniora świata wywalczył też pies pana Pawła AMOR z Łowisk Puszczy Bydgoskiej rasy Posokowiec Bawarski.

Miejsce na podium wywalczyła też suka Moniki Rulak. Tytuł wice Zwycięzcy Świata zdobyła DORA z Nidziańskiej Doliny rasy Spaniel Bretoński.

Tytuł zwycięzcy świata, to prestiżowe trofeum. Światowe wystawy psów pod patronatem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI odbywają się tylko raz do roku. Tym razem po raz pierwszy organizację tej imprezy powierzono Polsce.


Data: 16.11.2006 r.
Tekst: Marta Pietrzak