Strona główna
Aktualności
Zarząd oddziału
Reproduktory
Szczenięta
Hodowle
Galeria
Archiwum
ZOOPSYCHOLOG

Puchar prezydenta dla Charta Afgańskiego

Po raz XXI spotkali się w Inowrocławiu hodowcy i miłośnicy psów rasowych podczas dorocznej wystawy czworonogów.

Areną zmagań psich piękności był tradycyjnie Stadion Miejski, który tym razem niemal pękał w szwach. W imprezie wzięło udział blisko 900 psów reprezentujących 144 rasy. To rekordowa liczba uczestników inowrocławskiej wystawy. Sędziowie kynologiczni przez kilka godzin oceniali zwierzęta w poszczególnych rasach, grupach kynologicznych i klasach wiekowych. Sędziowanie odbywało się jednocześnie na czternastu ringach. Bohaterowie prezentacji walczyli o zaszczytne tytuły, medale i puchary, a także inne nagrody. Drogą eliminacji wyłoniono najpiękniejszych przedstawicieli psiego rodu, którzy następnie uczestniczyli w konkurencjach finałowych rozgrywanych na ringu honorowym.

Wyniki konkurencji finałowych:
- zwycięzca grupy I - ILAROS-TOOLS v.d. Vanenblikhoeve rasy Bouvier des Flandres wł. Beata Klawińska, Gliszcz,
- zwycięzca grupy II - MADE IN SPAIN ALI-BABA rasy Pinczer Miniaturowy wł. Marina Sergeeva, Moskwa, Rosja,
- zwycięzca grupy III - TOCKO v.d. Bismarckquelle rasy Foksterier Szorstkowłosy wł. Łukasz Pawłowski, Andreas Korozs, Olsztyn,
- zwycięzca grupy IV - CLEO Canis Venator rasy Jamnik Krótkowłosy Standardowy wł. M.A. Jakubowscy, Poznań,
- zwycięzca grupy V - ALI z Reptowskiego Lasu rasy Samoyed wł. Agnieszka Błaszczyk, Poznań,
- zwycięzca grupy VI - EMBARGO Tel Quel rasy Beagle wł. Jolanta Walczak, Inowrocław,
- zwycięzca grupy VII - ALVARO Myśliwski Tabor rasy Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy wł. Adrian Janik, Sypniewo,
- zwycięzca grupy VIII - VALMONT Des Terres Froides rasy Cocker Spaniel Angielski wł. Zofia Konderka, Mathieu Valerie, Gdańsk,
- zwycięzca grupy IX - Symarun's RAIN DANCE rasy Shih Tzu wł. Patryk Bukowczan, Warszawa,

- zwycięzca grupy X - TURENNE du Menuel Galopin rasy Chart Afgański wł. Wilcox,Noble,Bukowczan, Warszawa.

W konkurencji Best in Show triumfował Chart Afgański TURENNE du Menuel Galopin. Zwycięzca otrzymał m.in. okazały puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Drugą lokatę w tej konkurencji zajął champion rasy Beagle EMBARGO Tel Quel. Trzeci stopień podium zajął niewielki champion rasy Pinczer Karłowaty MADE IN SPAIN ALI-BABA. Dodajmy, że Best in Show przeprowadził sędzia Wiesław Boryczko, który podczas inowrocławskiej wystawy obchodził jubileusz trzysetnego sędziowania.

- najpiekniejsza para hodowlana – BOLTON Czarnonosa Czereda i ROSA Świątkowa Sfora rasy Posokowiec Bawarski, wł. Aleksandra Trepanowska, Warszawa,

- BIS szczeniąt – BELFEGOR Rawipon rasy Lhasa Apso, wł. Wanda Małgorzata Paska, Poznań,
- BIS junior – EVENING SHINE Nitor Nivalis rasy Siberian Husky, wł. Anna Leśniak,
- BIS weteran – RAPSODIA Dwa Gangi rasy Shih Tzu, wł. Teresa i Sławomir Nowiccy, Bydgoszcz.

Rodzina państwa Osetów ufundowała puchar im. doktora Jana Oseta dla najpiękniejszego psa użytkowego ras myśliwskich. Nagrodę zdobył Gończy Polski o imieniu BOROWY Herbu Węszynos. Jego właścicielem jest Piotr Macherski z Izbicy Kujawskiej.

Do kolejnej konkurencji stanęły uznane za najpiękniejsze w swoich rasach psy zarejestrowane w inowrocławskim oddziale Związku Kynologicznego w Polsce. Tu zwycięzcą okazał się utytułowany champion rasy Mops Sasquehanna SHEFFIELD FOREVER Jolanty Walczak.

O puchary i punkty w indeksie rywalizowali młodzi prezenterzy. Konkurencja rozgrywana jest podczas wszystkich wystaw psów rasowych i polega na zaprezentowaniu czworonoga według wskazówek sędziego. Tę sztukę perfekcyjnie opanował 16 latek Przemek Walczak z Inowrocławia, który zresztą ma już na swoim koncie tytuł Mistrza Polski.

Wystawie tradycyjnie towarzyszył kiermasz akcesoriów przydatnych w hodowli czworonogów. Oferowano m.in. szeroki wybór smyczy i legowisk. Można też było zaopatrzyć się w karmę, zabawki, ubranka, a nawet kokardki, spinki i kosmetyki dla psich piękności.

Wystawa psów to nie tylko okazja do pokazania swojego czworonożnego przyjaciela szerszej publiczności. To prawdziwe święto kynologów, sposobność do rozmowy i wymiany doświadczeń z najlepszymi hodowcami, zawierania nowych znajomości przez ludzi i psy. Kolejna wystawa w Inowrocławiu odbędzie się dopiero za rok. Tych, którzy złapali „kynologicznego bakcyla” i myślą o kupnie psa z rodowodem zapraszamy do naszego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, który mieści się przy ul. Dworcowej 25 w Inowrocławiu.

Fotoreportaż z naszej wystawy zamieszcza strona www.inowroclaw.info.pl


Data: 25.04.2006 r.
Autor: Marta Pietrzak