Strona główna
Aktualności
Zarząd oddziału
Reproduktory
Szczenięta
Hodowle
Galeria
Archiwum
ZOOPSYCHOLOG

Główne trofeum dla Setera Irlandzkiego

575 psów uczestniczyło w XX Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Inowrocławiu. Impreza tradycyjnie odbyła się na terenie stadionu Miejskiego.

Przez kilka godzin dwunastu sędziów oceniało czworonogi z poszczególnych ras i grup wiekowych. Zmaganiom psiaków i ich właścicieli kibicowała licznie zgromadzona publiczność.

Po zakończeniu oceny na poszczególnych ringach rozpoczęły się konkurencje finałowe na ringu honorowym.

Zwycięzcą Best in Show został pies rasy Seter Irlandzki Vicary's COBACABANA Anny Przyweckiej z miejscowości Chludowo. Nagrodą dla najpiękniejszego był m.in. ogromny kryształowy puchar ufundowany przez wiceprezydenta miasta Jacka Olecha.

II miejsce podobnie jak w ubiegłym roku zajął utytułowany już champion rasy Mops Sasquehanna SHEFFIELD FOREVER Jolanty Walczak z Inowrocławia. Na III stopniu podium stanął przedstawiciel rasy Bouvier des Flandres ILAROS - TOOS v.d. Vanenblikhoeve Beaty Klawińskiej z Gliszcza.

Wybrano również najpiękniejszego czworonożnego przedstawiciela inowrocławskiego oddziału ZKwP. W tej konkurencji Mops SHEFFIELD FOREVER pieszczotliwie nazywany przez domowników Tadziem, nie miał sobie równych. W nagrodę właścicielka Jolanta Walczak odebrała puchar ufundowany przez posła Marcina Wnuka.

Rodzina państwa Osetów ufundowała puchar im. dr Jana Oseta dla najlepszego psa w klasie użytkowej. Trofeum zdobył GLADIATOR Ze Stajennych Progów, pies rasy Basset Hound należący do Katarzyny i Tadeusza Buksa z Nowej Wioski.

Z niecierpliwością na swoją kolej czekali najmłodsi wystawcy. Konkurencję dla młodych prezenterów w grupie wiekowej 14 - 18 lat wygrał Rafał Zieliński z Kalisza. II miejsce zajął inowrocławianin Przemek Walczak. Natomiast w grupie 9 - 13 lat triumfowała Martyna Sapała z Torunia, a tuż za nią debiutująca w tej konkurencji Roksana Witek z inowrocławskiego oddziału związku.

Na kolejną imprezę zapraszamy do Inowrocławia już za rok!

Fotoreportaż z wystawy na stronie:www.inowroclaw.info.pl


Data: 23.05.2005 r.
Autor: Marta Pietrzak